Читај ми!

Шин бет ухапсио десетине оперативаца Хамаса

Израелска безбедносна служба Шин бет ухапсила 40 оперативаца Хамаса који су ширили ту исламистичку организацију на Западној обали.

Циљ им је био да повећају инфраструктуру Хамаса на тој територији, где доминира ривалски секуларни "Фатах" и да оснују образовне и добротворне организације преко којих могу да шире свој утицај, преноси Танјуг.

Oперација Хамаса делом je финансирана од злата прокријумчареног на Западну обалу из суседног Јордана, јавља Асошијетед прес.

Хамас влада, иначе, другом палестинском територијом, Појасом Газе на обали Средоземног мора, од средине 2007. године када је силом преузео контролу, победивши снаге лојалне "Фатаху". Од тада тамо влада гвозденом песницом.

Хапшењу "хамасоваца" на Западној обали претходио је талас палестинских напада ножевима и ватреним оружјем на Израелце на Западној обали и у Јерусалиму.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом