среда, 01.07.2015, 09:17 -> 09:34
štampajЈемен, у нападу Хута погинуло 20 особа
Најмање 20 цивила је погинуло, а 41 је повређен рано јутрос у нападу који су извели Хуту побуњеници са својим савезницима на резиденцијални део другог по величини јеменског града Адена, саопштили су лекарски извори.
Хути су са савезницима напали дистрикт Ал Мансура који је под конртролом лојалистичких снага испаливши 15 пројектила са својих позиција у Дар Сааду, изјавио је портапрол лојалистичких снага Али ел Ахмади за АФП, преноси Танјуг.
Ракетна паљба почела је пре зоре када су улице у граду пуне људи с обзиром на то да је у току месеца Рамазана, рекао је Ахмади.
У другом налету ракета касније јутрос погођена је група људи која је сахрањивала жртве из претходног таласа напада.
"Многи од повређених су у озбиљном стању", рекао је неименовани лекарски извор француској новинској агенцији.
Сукоб у Јемену одвија се између присталица председника Абеда Раба Мансура Хадија који је у егзилу и шиитских побуњеника познатих као Хути који су прошле године заузели престоницу Сану, као и војних јединица лојалних бившем председнику Јемена Алију Абдулаху Салеху.
Аден је био последње уточиште председника Хадија пре него што је избегао у суседну Саудијску Арабију у марту.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар