среда, 24.06.2015, 13:10 -> 13:27
štampajЕлизабета Друга у посети Немачкој
Британска краљица Елизабета Друга и њен супруг, принц Филип, састали су се у Берлину са немачким шефом државе Јоахимом Гауком и његовом партнерком Данијелом Шат. Краљицу Елизабету очекује и разговор са немачком канцеларком Ангелом Меркел.
Да ли ће Њено краљевско височанство у разговорима са канцеларком Анеглом Меркел и другим сусретима говорити о претњама Велике Британије да напусти Европску унију, јавност неће сазнати, истичу медији, указујући да током 62-годишње владавине краљице, још никада ништа није "процурило" из њених разговора, преноси Танјуг.
Политички аналитичари поводом ове посете указују да се Велика Британија бори са губитком свог утицаја у свету и да је тим већи значај краљице и монархије.
Иако се краљица, у складу са својом политичком неутралношћу, у Берлину неће јавно изјашњавати о политичким питањима, медији указују да се она недељно сусреће са британским премијером Дејвидом Камероном и да ће она и Меркелова сигурно имати једна другој шта да кажу.
Аналитичари кажу да је добар тренутак за краљичину посету, пошто њен 12. по реду шеф владе Камерон, у овом моменту својим захтевима за посебним третманом Велике Британије не ствара пријатеље на континенту.
Немачки аналитичари указују да се Велика Британија, као ретко до сада, бори са губитком утицаја у европској политици, привреди, дипломатији и фудбалу и кажу да краљица не може решити те проблеме сама, али да она показује како је Велика Британија бивша империјална сила.
Краљица и њен муж, принц Филип, стигли су синоћ у Берлин, где је у њихову част испаљен 21 плутон.
Краљевски пар је, по доласку у немачку престоницу, где их је дочекало право британско време са кишом, у аутомобилу "бентли" и уз полицијску пратњу, отишао у луксузни хотел "Адлон".
Долазак британске краљице у њену пету по реду посету обезбеђује око 1.450 полицајаца. Краљица ће са својим мужем у Немачкој остати до петка.
Током посете Елизабета Друга ће, између осталог, посетити Франкфурт и бивши концентрациони логор Берген-Белзен.
Долазак британске краљице праћен је, као и све посете државника и краљева, одређењеним мерама сигурности. Ова, пета по реду посета, организована је тачно 50 година после њеног првог доласка у Немачку, у јуну 1965. године када је остала 11 дана и када је то био јак симбол за помирење после Другог светског рата.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар