понедељак, 15.06.2015, 11:14 -> 11:27
štampajГрузија, траже се нестали у поплавама
Спасилачке екипе у Грузији наставиле су потрагу за више од 20 особа несталих у поплавама, у којима је до сада најмање 12 људи изгубило живот.
Трага се, такође, за животињама које су нестале из зоолошког врта у Тбилисију, од којих неке могу бити опасне, јавља Танјуг.
Директор зоо-врта Зураб Гуријелидзе изјавио је да су се његова три радника удавила, али да нико није страдао од дивљих звери које су искористиле поплаве да побегну на слободу.
Међу животињама које су побегле из својих кавеза су лавови, тигрови, медведи, вукови и један нилски коњ. Неке су успаване и враћене назад у зоо врт, неке су убили полицајци, а неке су још на слободи.
Гуријелидзе каже да још није могућ приступ кавезима, па се још не може проценити штета, нити пребројати животиње које су на слободи.
Тбилиси је у ноћи између суботе и недеље погодило невреме са градом и снажним ветром и обилним падавинама, у којима су потопљене куће и зграде, оштећени путеви и инфраструктура.
Тас наводи да је киша у Тбилисију и на периферији потопила дворишта и приземља више од стотину приватних кућа, подземне пролазе и тргове.
Према подацима градских власти, више од 40 породица у центру Тбилисија остало је без крова над главом.
Такође, излила се река Вера, која је потопила део зоолошког врта у Тбилисију.
Спасилачки тимови пронашли су и спасили већи део одбеглих животиња, док се део утопио, а један број је ликвидиран због агресивности.
Агенције наводе да је усмрћено до 20 вукова, осам лавова, неколико тигрова и јагуара, а да је од 17 пингвина остало три.
Управа Зоо-врта позвала је житеље Тбилисија да хитно јаве о дивљим животињама које су на улици, а спасилачке службе замолила да избегавају њихову ликвидацију.
Власти су позвале житеље Тбилисија да не напуштају куће док све животиње не буду пронађене.
По налогу грузијског премијера Ираклија Гарибашвилија, ради отклањања последица непогоде формиран је Штаб за ванредне ситуације, у ком су представници МУП-a, градоначелника и градских рејонских власти.
Премијер Грузије је, такође, обећао да ће помоћи пострадалима.
Гарибашвили је рекао да је нанета огромна штета граду и житељима Тбилисија и да ће бити потребно доста времена да се у потпуности отклоне последице невремена, а престоница врати на нормално функционисање.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар