Руски бизнисмен Перепилични можда отрован

Богати руски бизнисмен Александар Перепилични, који је 2012. преминуо у Енглеској, можда је био отрован, показали су налази прелиминарне токсиколошке анализе.

Александар Перепилични (44) се 10. новембра 2012. срушио и преминуо на прилазу своје куће у енглеском градићу Вејбриџ, у југоисточној покрајини Сари, пренео је британски Би-Би-Си, преноси Танјуг.

Локална полиција је истражила тај случај, али је дошла до закључка да смрт није сумњива. Нове токсиколошке анализе су, међутим, показале да је он можда отрован једном супстанцом до које је веома тешко доћи.

Тест је открио присуство ретког отрова произведеног из биљке "gelsemium elegans", која расте у Азији.

Перепилични је раније својим колегама у Лондону рекао да му је неко претио смрћу.

Он је једном бизнисмену у британској престоници и тужилаштву у Швајцарској предао неке осетљиве документе, наводи дописник Би-Би-Сија, додајући да ти документи доводе у везу неке руске званичнике и припаднике мафије са проневером 240 милиона долара из руског буџета.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом