Читај ми!

Судан оборио израелски дрон

Суданска армија је саопштила да је оборила један израелски дрон који је улетео у ваздушни простор те земље, наколико сати након што су арапски медији известили да се стовариште оружја крај подручја Омдурмана нашло на удару ракетног напада.

Портпарол суданских оружаних снага пуковник Ел Каварми Калид Саад рекао је да је војска оборила беспилотну летелицу која је долетала са истока, означивши је израелским дроном с две ракете, јављају израелски медији, преноси Танјуг.

Саад је порекао да је било ракетног удара, истакавши да су то гласине, чији је циљ да пољуљају морал суданског народа.

Прецизирао је да је летелица долетела у ваздушни простор Судана из правца Црвеног мора и да власти истражују тај инцидент.

Новински портал Јемен тудеј написао је, одмах након извештаја о наводном ракетном удару, да Израел стоји иза тога.

Судан трибјун је објавио на Твитеру изјаве сведока који су рекли да су видели пламен на небу и да се њихова кућа, удаљена неколико километара, затресла од удара.

Године 2012. године Судан је оптужио Израел да је извео ваздушни удар на фабрику оружја у Картуму, подсећају израелски медији.

У извештајима страних медија је наведено да је у израелским ваздушним нападима гађано више конвоја с оружјем и оперативци Хамаса, који су кријумчарили оружје у Судан у последњих неколко година.

Судан је оптужио Израел за неколико таквих инцидената.

Израел није званично одговорио.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом