недеља, 22.03.2015, 19:09 -> 21:20
štampajУкрајински бизнисмени највећи донатори Фондације "Клинтон"
Фондација "Клинтон" примила је од 2009. до 2013. године, када је избила криза у Украјини, најмање 8,6 милиона долара од Фондације "Виктор Пинчук", чије је седиште у Кијеву.
То ставља Украјину у врх листе када је реч о страним донаторима фондације породице Клинтон, преноси Танјуг.
Лист Волстрит џурнал објавио је почетком седмице листу донација које је фондација породице Клинтон, чији је оснивач бивши председник САД Бил Клинтон, примила од страних држављана у иностранству у периоду од 2009. до 2014, јавља Раша тудеј.
Пинчук, који је стекао богатство производњом цеви, обавезао се 2008, на пет година, да ће уплатити суму од 29 милиона долара Клинтоновој глобалној иницијативи, програму намењеном обуци будућих украјинских лидера на "модернизацији Украјине".
У периоду од 2009. до 2013, када је Хилари Клинтон била на функцији државног секретара САД, фондација породице Клинтон примила је најмање 8,6 милиона долара од Пинчукове фондације.
Из Фондације "Пинчук" саопштили су да су њихове донације организацији породице Клинтон имале за циљ да направе Украјину "успешном, слободном, модерном државом заснованом на европским вредностима".
Критичари су, међутим, указали на неке узнемирујуће аспекте када је реч о донацијама, укључујући њихово поклапање са кризом у Украјини која је почела у новембру 2012. и великом количином новчаних донација која је Клинтоновој фондацији стигла од имућних украјинских бизнисмена.
Узимајући у обзир да је Хилари Клинтон виђена као потенцијални кандидат демократа за председничке изборе 2016, њен рад са хуманитарном организацијом која носи име Клинтон биће изложен пажљивој провери, наводи Раша тудеј.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар