Читај ми!

Ангела Меркел: Циљ Немачке да се Крим врати Украјини

Циљ Немачке је да се Крим врати Украјини, изјавила је у Берлину немачка канцеларка Ангела Меркел после разговора са украјинским председником Петром Порошенком.

Ангела Меркел је рекла да је анексија Крима 19. марта прошле године била кршење међународног права које је "довело у питање миран поредак у Европи", пренела је агенција АП.

"Важно је да, упркос томе, или због тога, радимо на мирном решењу и да се не заустављамо све док поново не буде успостављен територијални интегритет Украјине, што, наравно, укључује и Крим", нагласила је немачка канцеларка.

Порошенко је рекао да жели да лидери ЕУ на самиту ове недеље јасно поруче Русији да ће увести нове санкције, уколико званична Москва не почне да примењује мировни споразум из Минска.

"Уколико одредбе тог споразума не буду примењене, заиста се надам да ће на самиту 19. марта бити јасно речено да ће се наставити примена санкција и да ће оне чак бити пооштрене", истакао је Порошенко на заједничкој конференцији за новинаре са Меркеловом, пренео је Ројтерс.

Меркелова је истакла да су државе Запада спремне, али не и вољне да уведу нове санкције Русији због украјинске кризе.

"Наравно, спремни смо да уведемо нове санкције, уколико то буде апсолутно неопходно, али оне нису циљ саме себи. Ми их не желимо", рекла је немачка канцеларка после разговора са Порошенком у Берлину.

Она је додала да је званични Берлин спреман да се укључи у програм економске помоћи посрнулој привреди Украјине.

"Видимо како се примењује програм помоћи Међународног монетарног фонда Украјини, а Немачка је спремна да се у то укључи", истакла је Меркелова, преноси Спутњик.

Број коментара 11

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом