Читај ми!

Десетине хиљада налога на "Твитеру" повезано са џихадистима

Најмање 46.000 налога на "Твитеру" 2014. године било повезано сa џихадистима Исламске државе.

Амерички стручњаци процењују да је од септембра до децембра 2014. било најмање 46.000 налога на Твитеру које су користиле присталице Исламске државе, иако многи нису били активни у исто време", преноси Бета.

Према анализи географских података налога, највећи број налога је отворен у областима под контролом исламиста, у Ираку и Сирији, наводи се у извештају "Института Брукинг" који је под покровитељством "Гугла".

Америчке власти недавно су покренуле истрагу о претњама џихадиста упућеним Твитеру и његовом суоснивачу Џеку Дорсију.

Исламисти често користе ту друштвену мрежу како би комуницирали и регрутовали нове чланове.

Као и друге друштвене мреже, Твитер се суочава с изазовом да поштује слободу изражавања, а да не буде индиректно оруђе за подстицање насиља.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом