четвртак, 22.01.2015, 17:38 -> 18:13
štampajПљачка века у Либији
Борци једне од фракција које се надмећу за власт у Либији заузели су један одељак либијске централне банке. У оружаној пљачки однели су залихе новца и злата.
У централној банци се складиште и приходи од продаје нафте, а чувано је скоро 100 милијарди долара девизних резерви, преноси Њујорк тајмс.
До сада, либијска централна банка је била једна од последњих државних институција које су функционисале у Либији после свргавања Муамера ел Гадафија пре више од три године.
Западни лидери су се надали да банка може да одигра кључну улогу у уједињењу земље.
Руководиоци банке су до сада успевали да остану ван племенских сукоба и да исплаћују плате радницима широм земље.
Ипак, неутралност банке није могла опстати у сукобима ривалских фракција у Либији, једној чије је седиште у Триполију и другој у источним градовима Тобрук и Бајда.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 7
Пошаљи коментар