понедељак, 18.08.2014, 08:26 -> 14:11
štampajСнажан земљотрес погодио југозапад Ирана
Најмање 250 људи повређено je у снажном земљотресу, јачине 6,3 степена Рихтерове скале, који је погодио забачено и ретко насељено подручје на југозападу Ирана, у близини границе са Ираком.
Иранска државна новинска агенција ИРНА је пренела да је земљотрес био јачине 6,1 степен по Рихтеру, док је амерички Геолошки институт саопштио да је потрес био јачине 6,3 степена, преноси Танјуг.
Власти су саопштиле да има повређених и да је земљотрес узроковао материјалну штету.
Епицентар је био у граду Мурмури, око 500 километара југозападно од престонице Техерана, земља се затресла у 4,32 сата по средњеевропском времену, показују подаци америчког Геолошког завода.
"Срећом нико није погинуо, али је 250 особа повређено и причињена је велика материјалне штета", рекао је представник Црвеног крста локалној телевизији.
Локални гувернер Мохамед Реза Морварид рекао је да је у јутрошњем земљотресу било повређених и додао да су грађани били донекле припремљени за то будући да се јуче на том подручју осетило више мањих земљотреса.
Морварид је напоменуо да је "упркос томе много људи повређено, а многе зграде оштећене".
У Ирану су земљотреси веома чести, а последњи велики земљотрес се догодио 2003. године, кад је страдало око 26.000 људи и са земљом сравњен историјски град Бам на југоистоку државе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар