Монсунски пљусак у Пакистану, 16 мртвих

Најмање 16 људи је погинуло, а више од 80 повређено у јаком и дуготрајном монсунском пљуску који је погодио Пакистан.

Киша која непрекидно пада неколико дана, опустошила је многе куће на периферији Пешавара, града с 3,3 милиона становника, на граници с Авганистаном, преноси Бета.

"Многи кровови су пропали, а куће се пуне водом. Од кише је погинуло бар 16 људи, укључујући деветоро деце, а најмање 82 особе су повређене", рекао је за АФП Захир ул-Ислам, општински руководилац.

Монсун чија је сезона у току, сваке године проузрокује штету у Пакистану, како у селима, тако и у великим градовима чије су улице често поплављене недељама.

"Монсун века" је 2010. године однео скоро 1.800 живота, а погођен је био 21 милион људи широм те земље.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом