Читај ми!

Ле Пен: Немачка политика штедње штетна

Марин Ле Пен, чија је партија Национални фронт тријумфовала на европским изборима у Француској, упозорила је немачку канцеларку Ангелу Меркел на опасност од "експлозије" ЕУ и тога да Немачка на себе навуче мржњу због политике штедње.

Ле Пен је у изјави немачком политичком недељнику "Шпигл" такође бранила своје симпатије према поступању Русије у украјинској кризи, преноси Танјуг.

"Ако она (Меркел) не види патње којима су погођени преостали европски народи, Немачка ће навући мржњу на себе", рекла је Ле Пен упозоравајући на погубност немачког курса штедње.

Ле Пен је, наглашавајући да Меркел брани политику повољну за Немачку, истакла да је та политика, међутим, штетна за све друге земље.

"Она верује да се може стварати политика против народа", рекла је Ле Пен, поводом политике Меркелове и упозорила да то може довести до "експлозије ЕУ".

Француска десничарка је, такође, навела да она не може Меркеловој пребацити што жели јак евро.

"Ја пребацујем нашим сопственим вођама, који не заступају наше интересе. Јак евро руинира нашу земљу", рекла је Ле Пен и додала да руски председник Владимир Путин мисли прво на интересе Русије.

"На основу тога гајим према Путину исто поштовање, као и према Меркеловој", рекла је Ле Пен.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 27. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом