Читај ми!

Ухапшен Џери Адамс, лидер Шин фејна

Лидер ирске републиканске странке Шин фејн Џери Адамс ухапшен због сумње да је умешан у отмицу, убиство и тајну сахрану једне жене 1972. у организацији ИРА, саопштила је полиција Северне Ирске.

Адамс је потврдио своје хапшење и навео да је реч о добровољном пристанку да буде саслушан, јавља Бета

Очекује се да ће полиција испитати 65-годишњег Адамса о убиству Џин Меконвил коју је 1972. ИРА погубила као шпијунку. ИРА није признала то убиство све до 1998. године.

Адамса су с убиством довели у везу два стара члана ИРА који су дали интервјуе истражитељима с Бостонског колеџа.

Полиција Северне Ирске је потом предузела правне мере како би дошла до тих интервјуа који су делимично били објављени посто је умро један од те двојице чланова ИРА.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 26. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом