Читај ми!

Гужва за Нобела

Рекордних 278 кандидата пријављено за овогодишњу Нобелову награду за мир, чији ће добитник бити познат у октобру у Ослу, саопштио је Нобелов институт.

За овогодишњу Нобелову награду за мир пријављено је рекордних 278 кандидата, чији ће добитник бити познат у октобру у Ослу, саопштио је Нобелов институт.

"Број предложених кандидата је готово сваке године све већи, што показује повећан интерес за мир", изјавио је за АФП директор Нобеловог института Геир Лундестад.

"Добијамо пријаве из апсолутно свих крајева света", додао је он.

Нобелов комитет састао се данас први пут ове године како би размотрио листу кандидата.

Све кандидатуре морају бити поднете најкасније до 1. фебруара.

Листа са именима кандидата чува се у тајности најмање 50 година. Лундестад је само рекао да међу 278 кандидата има свега 47 организација.

Име добитника престижне награде биће саопштено 10. октобра у Ослу.

Прошле године за Нобелову награду за мир било је пријављено 259 кандидата. Награду је добила Организација за забрану хемијског оружја која је данас присутна у Сирији где надгледа уништавање хемијског арсенала.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 18. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом