Читај ми!

Напад у Алепу, десет погинулих

Најмање десет особа, међу којима и двоје деце, погинуло у нападу владиних снага на аутобус у Алепу. Велики број људи задобио тешке повреде.

У нападу владиних снага на један аутобус у Алепу погинуло је најмање 10 особа, међу којима је двоје деце, саопштила је Сиријска опсерваторија за људска права.

Према наводима ове организације, једна граната погодила је аутобус у насељу Тарик ел Баб, а број жртава могао би да порасте јер је велики број људи задобио озбиљне повреде, пренео је АФП.

По тој невладиној организацији, док су грађани покушавали да помогну жртвама из аутобуса, испаљена је још једна граната.

Опсерваторија је у недељу саопштила да је у ваздушним нападима војске на побуњеничке делове Алепа од 15. децембра погинуло најмање 517 особа укључујући 151 дете.

Алеп је од лета 2012. подељен на побуњеничку и област коју држи војска. 

Званичне потврде о овом нападу још нема.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 14. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом