среда, 16.10.2013, 10:48 -> 11:14
štampajИран прихватa изненадне посете инспектора
На преговорима о иранском нуклеарном програму у Женеви, Техеран пристао на примену додатног протокола који обухвата изненадне инспекције нуклеарних постројења.
Техеран је пристао да инспектори Међународне агенције за атомску енергију (ИАЕА) могу ненајављено да посећују иранске нуклеарне електране.
Примена додатног протокола који обухвата изненадне инспекције нуклеарних постројења Ирана, предвиђена је завршном фазом иранског плана представљеног у Женеви, рекао је јутрос шеф иранских преговарача Абас Арагши.
"Та питања нису предвиђена у првој етапи нашег плана, али су део последње етапе", рекао је Арагши новинарима у Женеви, где се данас завршавају преговори светских сила и Ирана о спорном нуклеарном програму те земље.
Арагши је јуче, међутим, рекао да тај додатни протокол "није део" иранског плана.
Према његовим речима, прва фаза плана, која треба да траје шест месеци, омогућиће "успостављање међусобног поверења", а завршна фаза предвиђа да Иран примењује мере провере Међународне агенције за атомску енергију (ИАЕА) у циљу "транспарентности" свог нуклеарног програма и укидања међународних санкција.
Западне земље оптужују Иран да жели да произведе нуклеарног оружје што власти у Техерану негирају, тврдећи да је ирабнски нуклеарни програм усмерен искључиво у мирнодопске сврхе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар