Читај ми!

Ванредно стање због колере

Најмање 176 умрлих од колере у Сијера Леонеу. Проглашено ванредно стање. Од почетка године 10.800 пријављених случајева.

Влада Сијера Леонеа је, након 176 умрлих и 10.800 пријављених случајева од почетка године, прогласила ванредно стање због епидемије колере.

"Донета је одлука да се прогласи ванредно стање због колере", рекао је агенцији Франс прес извор из министарства здравља који је желео да остане анониман.

"Ова одлука је донета је након извештаја о епидемији колере према којем је до сада умрло 176 особа, а пријављено 10.800 случајева од 1. јануара до 14. августа, што говори да се болест шири по различитим деловима земље", рекао је тај исти извор.

Одлука је објављена након састанка владе и званичника Светске здравствене организације и УНИЦЕФ-а. Влада Сијера Леонеа одмах је оформила специјалне снаге, које ће се борити са епидемијом.

Према подацима УН, ова западноафричка држава, са шест милиона становника, има један од најгорих здравствених система у свету, са једним лекаром на 34.744 особе, преноси Франс прес.

Колера, која се преноси преко прљаве воде и због лоших санитарних услова, погодила је и суседну Гвинеју, где је од фебруара умрло 60 особа, као и Мали и Нигер.

Колера је цревна инфекција, која се добија уношењем заражене хране и воде и изазива акутну дијареју и повраћање и може довести до смртног исхода за неколико часова.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 03. јул 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом