Читај ми!

Разбијен ланац дечје порнографије

Америчка полиција разбила међународни ланац дечје порнографије у коме су учествовале особе из неколико земаља, укључујући и Србију. Ухапшено више од 20 осумњичених у девет држава.

Америчко тужилаштво саопштило је да је разбијен међународни ланац дечје порнографије и да истражује осумњичене у неколико земаља, укључујући Србију.

Канцеларија државног тужилаштва у Индијанополису саопштила је да је због производње и онлајн дистрибуције експлицитних фотографија беба и деце осуђено седам особа и да су се још двојица оптужених изјаснила кривим.

До сада је ухапшено више од 20 осумњичених у девет држава, а власти истражују осумњичене у САД, Шведској, Србији, Холандији и Уједињеном Краљевству, наводи се у саопштењу.

"Истрагом је откривена опасна и покварена група криминалаца посвећених трговини сексуално експлицитним фотографијама деце млађе од пет година", навео је помоћник државног тужиоца Лери Бројер.

Истрага је почела у новембру 2010. године хапшењем Дејвида Бостика, који је осуђен по 65 тачака оптужнице на 315 година затвора.

Хапшење Бостика довело је истражитеље до других чланова те криминалне групе, а последње пресуде донете су у среду, када су три особе осуђене на укупно 52 године затвора.

Портпарол канцеларије тужилаштва у Индијанаполису, Тим Хорти изјавио је да истражитељи сарађују са властима неколико других држава.

Случај је резултат пројекта "Безбедно детињство", који је покренут на иницијативу америчког министарства правде у циљу борбе против онлајн сексуалне експлоатације и злоупотребе деце.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. септембар 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом