понедељак, 04.04.2011, 22:06 -> 22:26
štampajДруги инвестициони циклус "Импол Севала"
"Импол Севал" у Севојну улаже 26 милиона евра у производњу и, након прошлогодишње рекордне производње, проширује производни програм и повећава извоз.
У нову линију за бојење, Ваљаоница алуминијума "Импол Севал" у Севојну, улаже 15 милиона евра, што је тренутно једно од највећих улагања у индустрији Србије и почетак новог инвестиционог циклуса од укупно 26 милиона евра.
"Импол Севал" ће светском тржишту понудити најквалитетнији бојени алуминијум, проширити свој производни програм и повећати извоз, по коме је и сада у врху домаће привреде.
Промене су најочигледније у ливници: захваљујући аутоматизацији, посао се обавља без готово икаквог ризика. Протеклих осам година, у модернизацију је уложено 40 милиона евра, а већински власник, словеначки „Импол", ову фабрику развија као значајан део система са великим потенцијалом.
"Имају поверења у нас", истиче Радојица Кузељевић, један од 722 радника "Импол Севала". "Вероватно због тога и улажу у ову фабрику, то је перспектива фабрике." Кузељевић мисли да је "будућност добра" и да се то види и по примањима: "У јануару смо имали повећање плата 10 одсто, што мислим да је коректно у односу на окружење, то је сасвим солидно."
Почетак другог инвестиционог циклуса
Линија за обострано бојење лима, јединствена у Србији, и ново поглавље у финализацији производа, ка програмима који имају већу тржишну вредност представљају почетак другог инвестиционог циклус
"Реч је о бојеним тракама и лимовима који ће имати изванредан квалитет - квалитет на светском нивоу, и велику примену у грађевинарству, прехрамбеној индустрији", објашњава Будимир Булатовић, извршни директор за производњу и одржавање "Импол Севала".
"Севал је 2010. остварио рекордну производњу и извоз у 35-годишњој историји фабрике. У овој години, квартални план је већ премашен.
"Производни резултати су, у односу на план, већи за 2,5%, а у односу на исти период прошле године за 1,5%", наводи Нинко Тешић, генерални директор "Импол Севала" а.д. "Финансијски резултат је одличан, по први пут прати остваривање добрих производних резултата."
Раст производње повећаће број запослених и створити услове за нова улагања и освајање нових тржишта.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар