На саборном крштењу у Сечњу и кћерка једне Кинескиње

Уз благослов Митрополита банатског Никанора у Сечњу је одржано саборно крштење, која је организовао храм светог Димитрија и Црквена општина Сечањ. Интересовање за крштење било је изнад очекивања, а крстили су се и припадници других народа.

Кћерка Кинескиње Ван Геин, Жуи Симеј је једна од 60 крштених у обреду групног крштења које је организовано на обали реке Тамиш код Сечња. Ван Геин је за ову могућност сазнала од српских пријатеља.

"То је Оља, која њу чува дао предлог и мене је то баш срећно. Овде живимо три године", каже Ван Геин која живи у Сечњу.

Крстиле су се овом приликом и читаве породице, а већини је ово била давнашња жеља.

"После седамдесет година решила сам да се и ја крстим. Син, супруг и унук крштени су пре 35 година, ето и мени је била жеља да се данас крстим", наводи Радмила Милићевић из Сечња.

"То нам је жеља већ дужи низ година, ето данас породично смо се окупили да на овај велики дан ето присуствујемо тако великом чину", каже Јелена Томић из Лазарева-

Службу крштења обавио је митрополит банатски Никанор. За потребе овог догађаја изграђена је нова крстионица на обали Тамиша.

"Како је наш високопреосвећени митрополит Никанор нагласио, благослов за Банат цео, а уопште и шире. И позвао је људе дакле да и на другим местима, да црква мало искорачи и види потребу људи других који исто тако због неких других ствари, околности не могу да се крсте па онда једино на овај начин успеју", каже Иван Мучалов, свештеник у Сечњу.

Није први пут да се у Сечњу организује масовно крштење. Када су верници пожелели да имају свој храм 1991. педесетдвоје њих је крстио тада владика банатски Амфилохије.

уторак, 01. јул 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом