Бујановац: Златни знак за медицинску сестру Милену Николић

Медицинска сестра у служби кућног лечења у Дому здравља у Бујановцу, Милена Николић, једна је од пет најбољих медицинских сестара у Србији и добила је златни знак. Милена је и током зиме успевала да, уз помоћ ватрогасаца, стигне до пацијената.

У Служби кућног лечења у бујановачком Дому здравља ради 18 и по година. На предлог колега, Милена Николић је ове године конкурисала за једну од најбољих медицинских сестара у Србији.

"Сам златни знак за мене представља пре свега поверење својих колега који су ме предложили, затим неку круну мог досадашњег рада и мотивацију да наставим даље што више и што енергичније", наводи Милена Николић, медицинска сестра.

Кућно лечење, за медицинске сестре и лекаре заправо значи теренски рад. Служба у Бујановцу дневно има од 30 до 70 посета, у различитим временским условима.

"Ово је мултиетничка средина, имамо мултиетничке екипе, сарадња мора да буде тимска, и јесте тимска. Одлично сарађујемо, нема препрека", каже Милена Николић.

"Имамо тешке пацијенте којима је стварно потребна наша помоћ, имали смо доста искуства где саосећамо са пацијентима који су у веома тешкој ситуацији", истиче Кадира Идић Бајрамовић, медицинска сестра.

Њена колегиница Таибе Арифи додаје: "Драго ми је што радим овај посао, захвалан је посао због пацијената који се лече, добијамо похвалу од њих. Драго је и нама кад успемо да их излечимо, то је лепо."

У Служби кућног лечења раде 2 лекара и 10 медицинских техничара, ове године обележавају 20 година рада.

"Изазови су свакодневни, баш због тога што су терени неприступачни, зато што су пацијенти из сиромашних крајева. Сарадња је мало отежана у смислу да они живе сами и да су њихови синови и кћери негде далеко", наглашава др Јадранка Николић, из Службе кућног лечења.

Др Далиборка Павловић, директорка Дома здравља у Бујановцу каже да колико год да су пацијенти тешки, та служба има добру атмосферу, има добру екипу и врло ефикасно и лако одради све послове и све задатке на терену.

Дневно пређу и 250 километара, по потреби и пешаче. За лакше кретање до удаљених села убудуће ће користити и ново теренско возило које су добили од локалне самоуправе.

четвртак, 22. мај 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом