четвртак, 15.10.2015, 16:21 -> 18:16
štampajПочео 44. ФЕДРАС
Фестивал драмских аматера села Србије у Малом Црнићу синоћ је отворио Лазар Ристовски. Ово је јединствен фестивал у Србији по томе што учествују искључиво сеоска аматерска позоришта.
На 44. ФЕДРАСУ, прве фестивалске вечери, наступило је малоцрнићко позориште "Бранислав Нушић" са представом "Ревизор", у режији Дејана Цицмиловића.
Глумица и управница позоришта "Бранислав Нушић", које постоји већ тридесет година, каже да је за то време урађено четрдесетак представа које су режирали професионалци:
"Позориште је у једном тренутку имало седамдесетак чланова, можда и више."
Фестивал драмских аматера села Србије у Малом Црнићу, беседом је отворио глумац Лазар Ристовски. "Ревизор" је прва од десет представа у званичној селекцији.
"На опште задовољство нас организатора, имамо све већи број пријављених учесника, тако да када радимо селекцију, имамо доста посла", истиче Бебица Станковић, уметнички директор Фестивала. "Кога да одаберемо, кога да оставимо за следећу годину да доради представу?"
До 21. октобра, на Федрасу ће наступити аматерска позоришта из Мишара, Ћићевца, Крушчића, Јаше Томића, Старог Костолца, Крушева, Крњева, Мале Врбнице и Божевца.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар