Читај ми!

Нови проблеми са клизиштима

У Нишу ће због клизишта бити уведена ванредна ситуација на делу територије. Ову одлуку надлежни су донели због апела грађана који имају све веће проблеме са клизиштима.

У селу Габровац на територији града Ниша, клизиште угрожава пет кућа. Неки помоћни објекти су се урушили, а земља сваког дана све више клизи.

Бојан Милошевић каже да у овим кућама живи укупно тридесеторо деце.

Угрожени су испред кабинета градоначеника протестовали и затражили помоћ у санацији клизишта.

У другом делу града у улици Партизанских курира такође је угрожено пет или шест објеката. Таква ситуација траје скоро годину дана.

У овим деловима града биће уведена ванредна ситуација. Главни разлог за то је да се убрза тендерска процедура.

Надлежни најављују да ће радови у овим деловима Ниша почети за три недеље, а новац ће бити обезбеђен из буџетских резерви.

rts.nis@rts.rs
+381 18 236 588

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом