петак, 22.08.2014, 14:19 -> 15:36
štampajПосле невремена
Јучерашње невреме у селима јужно од Крушевца, према првим проценама, оштетило је кровове на око 200 објеката, а седам села је остало без струје. Данас је око 90 одсто домаћинстава добило електричну енергију, а службе електродистрибуције раде на стабилизацији мреже.
Невреме праћено јаким ветром, кишом и градом, које је јуче око 15 часова захватило више села јужно од Крушевца, према првим проценама, оштетило је кровове на око 200 објеката, а седам села је остало без струје.
У међувремену око 90 одсто житеља невременом захваћеног подручја добило је електричну енергију, а службе електродистрибуције раде на стабилизацији мреже.
Екипе електродистрибуције предузимају све да у току дана отклоне оштећења на нисконапонској мрежи и кварове на трафо станицама како би ова села добила струју. Још током вечери уклоњено је попадало дрвеће и грање са локалних путева.
"На сву срећу нема људских жртава. Невреме је било јаког интезитета, штету је највише причинио ветар који је дувао брзином од 80 до 90 километара на час", каже Душан Тодоровић, начелник за опште послове Града Крушевца.
Град величине лешника који је падао у ужем појасу око 15 минута причинио је штету и пољопривредним усевима.
rts.krusevac@rts.rs
+381 37 438 707
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар