Крагујевачки студенти помажу Чачку

Студенти са Крагујевачког универзитета помажу у рашчишћавању подручја која су страдала у досадашњим поплавама. Десеторо младића са завршних година Медицинског факултета заједно са професорком јутрос су отишли у Чачак.

Оно што су до јуче од својих професора научили теоријски данас ће, како кажу студенти Крагујевачког универзитета, показати и у пракси.

Са адекватном опремом филтер маскама, чизмама, рукавицама, пумпама и осталим неопходним средствима, ови храбри момци кренули су да, заједно са припадницима Института за јавно здравље, дезинфикују куће које су страдале у поплавама.

У групи од десет момака има и студената који су из градова угрожених поплавом из Смедеревске Паланке је Душан Величковић који је на петој години студија.

"Жеља ми је да мој град буде као што је био, али и да помогнем свима који су страдали", каже он.

Заједно са студентима кренула је и професорка Гордана Ђорђевић епидемиолог која ће им помагати и бринути о њиховој безбедности.

"Све оно што знају моћи ће да примене на терену, у складу са мерама превенције са којима су момци упознати", каже она.

Наредних дана студенти осталих факултета универзитета у Крагујевцју организоваће се око одласка на рашчишћавање и осталих угрожених подручја.

rts.kragujevac@rts.rs
+381 34 335 542

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 11. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом