Читај ми!

У новом дому за празнике

Краљевчанка Маја Дугалић и њене две кћерке, које од земљотреса пре три године живе као подстанари, коначно ће се вратити у своју кућу. Град је обезбедио средства, а у њихово двориште већ је допремљен део грађевинског материјала.

Три године од земљотреса, краљевачка породица Дугалић Нову годину дочекаће у својој кући.

Маја Дугалић и њене ћерке које су већ изгубиле сваку наду да ће се икада вртати у свој дом, од јуче нису напуштале двориште.

"И нека, дај Боже да се што пре врате, да су деца поред свог огњишта ,не потуцају по туђим кућама", каже прва комшиница.

Са оближње терасе већ три године гледа на кућу породице Дугалић са којом дели двориште, која тако урушена сваког тренутка подсећа на ноћ између 2. и 3. новембра.

Десетогодишња Анђела од када је, каже, сазнала да се мајстори враћају и да ће јој завршити кућу, не скида осмех са лица и да лепши новогодишњи поклон не би могла ни да замислим.

Оштећење на зидовима куће било је много веће него што је то било предвиђено пројектном документацијом, а монтажну нису могли да добију, јер урбанистичким планом у центру града није било могуће поставити је.

"Угашен је и наменски рачун за обнову кућа и мајстори су се повукли. Рекли су ми да ће мајстори сутра поново доћи и наставити санацију и да ће за две недеље бити готово. Да ћемо за Нову годину ја и моје ћере, као породица, поново бити у својој кући", каже Маја Дугалић.

Средства за наставк радова обезбеђена су из градског буџета, и то у прави час, јер ова трочлана породица презимљује већ трећу годину као подстанари, а ову и без огрева.

Заменик градоначелника Милун Јовановић каже да ће за пар дана почети и санација још четири куће које су из истих разлога остале неусељене. Зависно од обима радова, породице ће се у своје куће вратити до Нове године, најкасније до Божића.

Тренутно се у Краљеву ради и на санацији интернистичке болнице, а требала би да буде усељена на пролеће. Санација зграда у Радничкој колонији још није почела, а према последњим информацијама, неће пре 2015. године.

rts.kraljevo@rts.rs
+381 36 333 465

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 12. новембар 2025.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом