Читај ми!

Полиција на нишком Медицинском факултету

Студенти Медицинског факултета у Нишу, који су протестовали испред Деканата тражећи да им се омогуће бољи услови студирања, разишли су се пошто је декан тог факултета Стеван Илић, у пратњи полиције, напустио факултет. Протест се, како најављују, наставља сутра.

Након што је декан Медицинског факултета у Нишу Стеван Илић, у пратњи полиције, напустио факултет, студенти, који протестују тражећи боље услове студирања, су се разишли.

Они су најавили да ће протест наставити сутра, а бивши декан Медицинског факултета Милан Вишњић и његов син Александар су данас пружили подршку студентима.

Декан Медицинског факултета Стеван Илић је данас позвао полицију, а протест је прошао без инцидената.

Студенти траже да им се омогући финансирање из буџета за све студенте струковних студија који имају 48 бодова, да студенти који наставу прате на енглеском језику, због непостојања литературе, прате наставу на српском језику, увођење социјалне категорије за угрожене студенте и да се смање све повећане дажбине у последњих шест месеци.

Бивши декан Милан Вишњић недавно је пуштен из притвора, а истрага у поступку за злоупотребу службеног положаја још увек траје.

Савет Медицинског факултета Вишњића је, док је био у притвору, сменио са функције продекана за постдипломске студије.

rts.nis@rts.rs
+381 18 236 588

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 17. август 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом