Читај ми!

Фестивал књиге у Аранђеловцу

Фестивал књиге, који је у организацији Центра за културу, шести пут одржан у Аранђеловцу, окупио је на централном градском тргу петнаестак најзначајнијих издавачких књига из целе Србије. Поклоницима писане речи, сви наслови, понуђени су по промотивним ценама.

На централном градском тргу у Аранђеловцу, у организацији Центра за културу, одржан шести Фестивал књиге.

И ове године, пишу се књиге за ризницу људског памћења. Део њих на штандовима наших издавача. Признати писци, нови наслови и њихови поштоваоци, жељни да их што пре прочитају.

Миланко Дрљача из издаваче куће Паидеа, каже да се књиге на фестивалу, продају са попустом од двадесет одсто, а да посетиоци из Аранђеловца, највише траже дела европских писаца.

За велики број Аранђеловчана, ово је добра прилика да дођу до свог омиљеног штива. Они кажу да је понуда разноврсна, цене приступачне и да свако може да пронађе књигу за себе. Радује их што су у прилици да свом граду уживају у својеврсном сајму књиге, и да не морају да путују у Београд или Крагујевац, да би купили омиљени наслов.

На шестом Фестивалу књиге, своја нова дела, представили су: Дејан Стојиљковић, Горица Нешовић, Јелена Вукосављевић, Дејан Цукић и други.

Директор Културног центара у Аранђеловцу Саша Симоновић каже да је сваког септембра град оаза писане речи, али и музичких и позоришних догађаја, који су састани део Фестивала.

Српска књижевна задруга, редовни је учесник манифестације у Аранђеловцу.

Драган Лакићевић, уредник те издавачке куће каже да се увек радује сусрету са читаоцима на главном градском тргу и додаје  да је положај издавача у Србији тежак, али леп и племенит посао.

Иако се не живи од књига, добра посета Фестивала у Аранђеловцу, потврђује, да се и даље живи за њих. Упркос свим техничким новотаријама, њен мирис, тајне и симболе, ништа не може да замени.

rts.kragujevac@rts.rs
++381 34 335-542

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 27. јул 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом