Читај ми!

Млечна грозница

Малишани у многим вртићима у Србији од данас неће пити млеко. Управа дечје установе "Нада Наумовић" у Крагујевцу отказала је Нишкој млекари испоруке млека и прерађевина док не стигну резултати анализа на афлатоксин.

У свим вртићима Установе за децу "Нада Наумовић" у Крагујевцу млеко је од данас склоњено из оброка за децу.

"Управа дечје установе "Нада Наумовић" отказала је Нишкој млекари, са којом има сарадњу,  испоруке млека и млечних прерађевина док не стигну резултати анализа на афлатоксин", каже за РТС, директорка Славица Отовић.

Она додаје да су до сада деца пила млеко, два до три пута недељно, а да су га од данас искључили из исхране.

У петнаест крагујевачких вртића, има око 3.500 малишана.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. септембар 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом