Читај ми!

Вандали уништили факултетски парк

У парку Педагошког факултета у Јагодини вандали поломили клупе, канте за отпатке и почупали саднице дрвећа и тако направили штету већу од 2.000 евра. Ботаничка башта у том парку основана још 1898. године.

Вандали су у парку Педагошког факултета у Јагодини поломили клупе, канте за отпатке и почупали саднице дрвећа, направивши штету већу од 2.000 евра, изјавио је декан факултета Сретко Дивљан.

"Ово је трећи или четврти пут да наш парк страда. Прошле и претпрошле године смо посадили око 50 садница дрвећа и више немамо ниједну. Од четири саднице гинка, остала нам је само једна", рекао је Дивљан за агенцију Бета.

Радници обезбеђења нашли су у парку празне флаше од алкохола и шприцеве, рекао је један од радника и додао да вандали веома често праве штету у парку.

Парк је под надзором обезбеђења до 23 сата, а камере покривају само улазну стазу. Капија се не закључава. 

Декан каже да је свима на факултету циљ да направе ботаничку башту коју би студенти користили у образовне сврхе и у којем би уживали грађани.

Дивљан је апеловао на локалну власт да обезбеди ноћног чувара и на суд да ефикасније ради и казни вандале. 

Полиција је извршила увиђај, а прегледаће и снимке са безбедносних камера.

Ботаничку башту у парку Педагошког факултета основао је први управник Мушке учитељске школе Сретен Аџић 1898. године на површини од 1,67 хектара.

У парку је засађено више од 40 врста биљака и 215 стабала са свих континената. Најстарије стабло је 500-годишњи храст-лужњак.


 

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 21. новембар 2025.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом