Опрез на путевима због кише и пљускова

Нестабилне временске прилике уз кишу и повремено јаке пљускове праћене ветром и градом утичу на отежано кретање возила због велике количине воде на коловозу, а уједно и доносе већи број саобраћајних незгода, саопштио је АМСС.

Зато се по јаком пљуску или невремену које је праћено градом или јаком кишом треба зауставити на безбедном проширењу поред пута чим је то могуће, јер је видљивост смањена, а зауставни пут возила дужи, наводи АМСС.

Додатна опрезност возачима ће бити потребна на путевима који пролазе кроз стенске усеке и клисуре због честих одорна земље и камена.

Према последњим информацијама добијених од ЈП "Путеви Србије" нема задржавања на наплатним станицама.

Према подацима Управе граничне полиције, на нашим граничним прелазима на путничким терминалима задржавања су до 30 минута.

На теретним терминалима са Мађарском се на граничном прелазу Хоргош чека се око 120 минута.

Возачи ове категорије возила задржавају се и на граничним прелазима са Хрватском – на Батровцима 120, а на Шиду око 60 минута.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 19. фебруар 2026.
3° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом