Гужве на Хоргошу, Ибарска магистрала и прилази Београду растерећени

Првомајски празници прошли су безбедније него ранијих година. У 82 удеса повређено је 47 особа. Страдалих нема. Нема гужви на Ибарској магистрали и прилазима Београду, док се на Хоргошу – и на улазу и на излазу – чека око два сата.

На граничном прелазу Хоргош чека се око два сата на улаз у Мађарску, док су на српским граничним прелазима чекања уобичајена – око 10 минута, јавља репортер РТС-а.

На прелазу је колона аутобуса, који чекају више сати, а мађарски цариници задржавања правдају детаљном контролом људи и возила. 

Преко Хоргоша je у протекла 24 сата у оба правца прошло око 20.000 путника, 5.000 путничких возила, 200 аутобуса и око 700 теретњака. 

На улазу у Београд са Ибарске магистрале постоји колона возила, али нема застоја, аутомобили пролазе без већих проблема.

Такође, ни на ауто-путу на улазу у Београд нема гужви.

На Ибарској магистрали, најфреквентнијем путном правцу у Србији, тренутно нема гужве. На наплатној станици у Прељини раде у појачаном, празничном режиму.

На путевима у чачанском крају нема проблема, повремено је током дана било колона и гужви, највише на обилазници око Чачка.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 19. фебруар 2026.
3° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом