Опрез због мокрих коловоза

Облачно и хладно време са кишом и могућим слабим снегом у вишим пределима, посебно на подручју Копаоника и Златибора, отежава саобраћај па Ауто-мото савез Србије возачима саветује да повећају одстојање између возила и смање брзину.

Мокар коловоз повећава зауставни пут возила, а оштећења на коловозу се не виде јер су испуњена водом. Чести прелази са сувих на мокре коловозе возачима стварају додатне проблеме, због којих повремено долази до прекида и застоја у саобраћају, саопштио је АМСС.

Према последњим информацијама Управе граничне полиције, на путничким терминалима нема дужих задржавања од 30 минута.

На делу државног пута I Б реда број 22, деоница Београд-Лазаревац од 25. до 29. априла изводиће се радови на санацији оштећеног коловозног застора у зони насеља Степојевац.

Током извођења радова саобраћај ће се одвијати наизменичним пропуштањем возила у зони радова.

До 27. априла у периоду од седам до 17 часова изводиће се радови на коловозној конструкцији у крајњем левом пролазу кроз чеону наплатну станицу "Сириг" на државном путу I А реда број 1, деоница петља Змајево-петља Нови Сад у смеру ка Суботици.

Непроходни путни правци су и даље на на државном путу I/Б реда број 28, деоница Дуб-Костојевићи, због активног клизишта "Царевац".

Саобраћај је од 31. марта обустављен због радова на санације клизишта на државном путу II Б реда број 342, деоница Уб-Попучкe-Иверак, а алтернативни пут иде правцем Уб-Словац-Ваљево.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 25. април 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом