петак, 26.12.2014, 08:12 -> 08:21
štampajНема већих задржавања на граничним прелазима
Према подацима Управе граничне полиције, тренутна задржавања путничких возила на граничним прелазима су до 30 минута. Због влажних коловоза и ниских температура у јутарњим и вечерњим сатима, могуће је стварање поледице, па се апелује на возаче да прилагоде брзину кретања и саветује максималан опрез у вожњи.
Како је саопштио јутрос Ауто мото савез Србије, због предстојећих новогодишњих и божићних празника, очекује се појачан саобраћај на граничном прелазу Батровци из правца Хрватске и из правца Мађарске, на граничном прелазу Хоргош.
Време задржавања на овим најфреквентнијим граничним прелазима је променљиво и релативно, па се зато препоручује коришћење мање френквентнијих граничних прелаза - са Хрватском гранични прелаз Шид, а са Мађарском гранични прелаз Келебија, преноси Танјуг.
Радно време граничног прелаза Бачки Виногради, Бајмок и Ђала са Мађарском је од 07.00 до 19.00 часова.
Ове граничне прелазе сем наших и мађарских држављана могу користити и држављани ЕУ.
У Србији се очекује умерено до потпуно облачно и осетно хладније време, пре подне са кишом и снегом, а после подне на северу суво, а у осталим пределима са снегом, уз формирање снежног покривача углавном у западним и јужним крајевима.
ЈП "Путеви Србије", односно сектор за наплату путарине, ће током предстојећих новогодишњих и божићних празника интезивирати рад на наплатним станицама како би се обезбедио несметан пролазак возила због повећаног саобраћаја на путевима у Србији, посебно на ауто-путевима под наплатом.
На домаће учеснике у саобраћају апелује се да припреме тачан износ путарине ради бржег проласка кроз наплатне станице и да у складу са својим могућностима не користе поподневне часове последњег дана празника за повратак својим кућама, већ да то чине равномерно током целог дана како би се избегла већа задржавања.
Јавно предузеће "Путеви Србије" саветује возачима да без зимске опреме и ланаца не крећу на пут, а уколико се одлуче на путовање, да возе опрезно и пажљиво, саопштило је то предузеће.
Због влажних коловоза и појаве ниских температура у јутарњим и вечерњим сатима, могуће је стварање поледице, па се апелује на возаче да прилагоде брзину кретања ситуацији на путу и саветује максималан опрез у вожњи.
Коловози су влажни и без снега на аутопутевима Фекетић - Нови Сад - мост Бешка, петља Бешка - Нови Бановци, Добановци - Ниш, Ниш - граница са БЈР Македонијом, Батровци - Добановци и Београд - Панчево.
На путним правцима првог и трећег приоритета и на државним путевима другог приоритета коловози су влажни у нижим пределима, а снега има местимично у расквашеном стању до пет центиметара на територији Колубаре, Новог Пазара, Зајечара, Мачве и Крушевца.
На подручју Врања на путевима другог И трећег приоритета могућа је појава поледице на мостовима критичним местима и превојима услед ниске температуре.
На подручју Зајечара учестала је појава ситних одрона, дуж нестабилних камених косина у клисурама, усецима и засецима.
Услед мајских поплава непроходни су путни правци Крупањ - Грачаница и Крупањ - Радаљска Бања - Радаљ.
Прилази планинским туристичким центрима, Копаонику, Златибору, Гочу, Старој планини и Дивчибарама су проходни, наведено је у саопштењу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар