Опрез због магле и могуће поледице

У току дана очекује се појачан интензитет саобраћаја, посебно из правца туристичких центара. Због појаве густе магле и слабе видљивости, посебно на територији Војводине и града Београда, апел возачима да буду посебно опрезни.

У Србији је јутрос саобраћај слабијег интезитета, појачан се очекује крајем дана, а због ниских темепратура могућа је појава поледице, док магла додатно успорава и отежава саобраћај.

Магла је најгушћа на подручју Војводине, у Пожешкој и Врањској котлини, на Ибарској и Ђердапској магистрали, на ширем подручју Београда, на обреновачком, панчевачком и зрењанинском путу, саопштио је Ауто мото савез Србије.

На појединим деоницама видљивост је смањена на свега 100 метара.

Сумаглице има и на путевима дуж речних токова и по котлинама.

Према информација Зимске службе ЈП Путеви Србије, возаче у нижим пределима очекују претежно суви до местимично влажни коловози, а препоручује се опрезна вожња.

На најоптерећенијим путним правцима првог приоритета - аутопутевима, коловози су углавном суви и нема снега.

На путевима другог приоритета у планинским пределима централне, западне и јужне Србије још има местимично заосталог снега на коловозу.

Слични услови вожње су и на прилазима Копаонику, Гочу, Тари, Дивчибарама, Власини и Старој планини.

И поред редовних интервенција дежурних путара зимске службе, због јачег мраза и могуће поледице саветује се пуни опрез у вожњи, посебно преко мостова и на надвожњацима.

Возачи су упозорени на опасност од одрона кроз клисуре и стенске усеке.

На државним путевима II и III приоритета коловози су претежно мокри у нижим пределима.

У вишим пределима Ваљева, Ужица, Новог Пазара, Зајечара, Ивањице, као и на путевима ка зимским туристичким центрима, има снега на коловозу до пет центиметара, па се саобраћај обавља успорено и обавезна је употреба зимске опреме.

Треба водити рачуна и на појаву тзв. ударних рупа и других оштећења на коловозима која угрожавају безбедност у саобраћају, па је неопходно прилагодити вожњу оваквим условима на путу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 03. март 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом