Читај ми!

Стање на путевима за 1. јануар

Коловози суви, слаб саобраћај

Слаб интензитет саобраћаја, коловози претежно суви. Магла и сумаглица у речним котлинама, а у планинским пределима има снега на путевима.

У Србији је саобраћај од јутрос слабог интензитета, а коловози су претежно суви, саопштио је Ауто-мото савез Србије.

Мраз и магла успоравају саобраћај на подручју Војводине, има је на Ибарској и Ђердапској магистрали и на Обреновачком, Панчевачком и Зрењанинском путу.

На појединим деоницама видљивост је смањена на 100 метара. Сумаглице има и на путевима дуж речних токова и по котлинама.

Путничка возила се на граничним прелазима задржавају око 30 минута.

Према информацијама зимске службе "Путева Србије", у нижим пределима коловози су суви, док на путевима у планинским пределима централне, западне и јужне Србије има заосталог снега на коловозу.

Заосталог снега на коловозу има и на прилазима Копаонику, Гочу, Тари, Дивчибарама, Власини и Старој Планини.

На државним путевима приоритета коловози су претежно мокри у нижим пределима.

У вишим пределима Ваљева, Ужица, Новог Пазара, Зајечара, Ивањице, као и на путевима ка зимским туристичким центрима има снега на коловозу до пет центиметара, па се саобраћај обавља успорено и обавезна је употреба зимске опреме.

Ауто-пут Е-75 је због радова сужен на проласку кроз Београд. 

Због радова на државном путу Пријепоље - гранични прелаз Гостун, возила код тунела у Гостуну пролазе наизменично.

Возила пролазе наизменично и код тунела "Штавица" на Ибарској магистрали, а у току су радови и на мосту између Угриноваца и Рудника. 

На магистралном путу од Рибарића ка Рожају саобраћај се код Шпиљана обавља обилазницом.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 03. март 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом