Читај ми!

Стање на путевима за 31. децембар

Снег успорава саобраћај

На подручју јужне Србије и планинама од синоћ пада снег који успорава саобраћај, а возачима се саветује опрезна вожња и због поледице. На путевима нема гужви, али се очекује већи број возила током послеподнева.

Снег који од синоћ пада на подручју Златибора, Сјенице, Краљева, Копаоника, Ниша и Лесковца успорио је саобраћај, саопштио је Ауто-мото савез Србије.

Саобраћај у Србији је од јутрос умереног интензитета, али се од првих послеподневних сати на путевима очекује више возила.

Магла овога јутра смањује видљивост и успорава кретање возила у околини Зрењанина и преко Црног врха, док се у осталим регионима Србије саобраћај умереног интензитета обавља без већих проблема.

Ниске темперетуре током ноћи и јутра узрокују стварање поледица на путевима, па се возачима саветује посебан опрез на критичним тачкама, попут мостова, надвожњака, подвожњака и тунела.

Снега у расквашеном стању има на путевима првог и другог приоритета код Ваљева, Новог Пазара, Крушевца, Ужица, Ивањице и Колубаре.

На граничним прелазима задржавања су за сада до 30 минута, али се током дана очекују веће гужве због великог броја туриста који долазе да прославе Нову Годину у Србији.

Завршени су радови на надвожњаку код Добановаца преко ауто-пута Е-70 и саобраћај на овом делу је нормализован. Ипак, и даље не ради искључење из правца Београда на обилазницу ка Остружници, па возила која долазе из правца Београда, морају да користе петљу Добановци-Угриновци.

Због радова на ауто-путу М-1.12 (обилазница око Димитровграда до граничног прелаза Градина) возила иду заобилазним путем.

Сва теретна возила тежине преко 3,5 тоне, која из правца Новог Сада иду ка Нишу, усмеравају се на аутопут Е-70 до петље за обилазницу око Београда, затим на обилазницу на мост преко Саве код Остружнице и даље обилазницом или до Ибарске магистрале или на аутопут Е-75, деоница Београд-Ниш.

Уколико иду за Банат, возила тежине преко 3,5 тоне после преласка моста код Остружнице могу да се искључе на нови пут Обреновац-Београд, до Мостарске петље, а затим да наставе Савском, Карађорђевом, Булеваром Војводе Бојовића, Дунавском и Булеваром Војводе Деспота Стефана до Панчевачког моста и даље ка Банату.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 10. март 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом