Читај ми!

Велики пожари на Крфу

На 25 локација на Крфу, букте пожари подстакнути јаким ветром. Власти прогласиле ванредно стање.

На грчком острву Крфу данас су готово истовремено избили пожари на чак 25 локација, због чега су власти прогласиле ванредно стање.

Грчка новинска агенција АНА јавила је да су пожари готово истовремено избили на северу, западу и југу тог Јонског острва.

Градоначелник главног града Крфа Јанис Трепеклис рекао је да селима прети ватрена стихија и наговестио да су пожари, можда, подметнути.

Пожари букте на само 10 километара од Крфа, кроз шуму и обрадиво земљиште, ватра се брзо шири, подстакнута јаким ветром који дува у том региону.

Ватрену стихију гаси 40 ватрогасаца сa 20 возила, као и још две јединице ватрогасаца са земље којима помажу шест канадера и два хеликоптера.

Oчекује се долазак још ватрогасаца на острво.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. септембар 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом