понедељак, 06.06.2011, 10:18 -> 12:50
štampajАрсенал експлозива код вехабије
Ухапшен вехабија у Брчком, а у његовој кући откривен прави арсенал екплозива, војне опреме, брошуре на арапском, али и лабораторија за производњу дроге. Нађено и четири килограма ТНТ експлозива.
Јуче je у Брчком ухапшен припадник вехабија Аднан Речица, код кога је полиција пронашла четири килограма ТНТ експлозива, 300 грама пластичног експлозива, осам механизама за активирање експлозивне направе телефоном, мотороле, војну опрему и брошуре на арапском језику.
Полиција дистрикта Брчко извела је муњевиту акцију у породичној кући у Самоковлијиној улици, у брчанском насељу 4. јул, где је откривена и лабораторија за производњу дроге.
"Пронашли смо и капацитете за прављење дроге и експлозива. Акција је уследила након дуже припреме", изјавила је за данашњи сарајевски Дневни аваз особа укључена у операцију.
Комшије ухапшеног изненађене су полицијским претресом. "На овој кући коју је полиција претресла ролетне нису подигнуте више од годину дана. Ништа нисмо посумњали. У шоку смо", рекао је један од суседа.
Босанскохерцеговачке полицијске снаге и раније су више пута код припадника селефијског покрета налазиле управо ТНТ експлозив. Реч је о најстабилнијем експлозиву, врло постојаном и практичном, због чега је најчешће и заступљен на црном тржишту.
О разорној моћи ТНТ-а говори податак да се у ручној бомби налази 38 грама експлозива, а у тенковској, која пробија оклопе, четири до шест килограма.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар