Шинаватра виђен у Црној Гори

Други пут у последњих месец дана бивши тајландски премијер Таксин Шинаватра виђен у Црној Гори. Шинаватра, који има црногорски пасош, заједно са неколико присталица из Тајланда, борави у вили "Милочер".

Бивши тајландски премијер Таксин Шинаватра од пре два дана поново је у Црној Гори чији је држављанин, објавио је подгорички лист Вијести.

Шинаватра борави у вили "Милочер" у близини Светог Стефана, а у Црну Гору је допутовао са неколико својих политичких присталица из Тајланда, наводи лист.

Ово је други боравак свргнутог тајландског премијера у Црној Гори у последњих месец дана.

Шинаватра је средином марта провео пар дана са породицом у Будви, одакле се, по наводима медија, линком обратио својим присталицама на Тајланду, који протестима траже смену власти и ванредне изборе.

Бивши премијер је свргнут са власти 2006. године и у одсутсву је осуђен на две године затвора због корупције.

Шинаватрини адвокати су раније потврдили наводе да он инвестира у хотелијерство у Црној Гори.

Према писању медија бивши тајландски премијер је у блиским пословним везама са грчком "Рестис групом", која реконструише град - хотел Свети Стефан.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 18. септембар 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом