Број жртава пожара у Дому пензионера у Тузли порастао на 17
Број жртава недавног пожара у Дому пензионера у Тузли повећан је на 17, пошто су у протекла 24 сата преминуле још две особе.
Реч је о двема корисницама Дома које су биле хоспитализоване у Универзитетско-клиничком центру Тузла.
"Тренутно су у УКЦ-у на хоспитализацији два пацијента на Клиници за интерне болести", саопштено је из тузланског УКЦ-а.
Из Тужилаштва Тузланског кантона су навели да ће данас бити издате наредбе и обавиће се обдукција тела преминулих жена.
У пожару, који је у Дому пензионера избио 4. новембра, на лицу места је страдало 11 особа, док је било повређено више од 30 особа.
Досадашњом истрагом и вештачењем утврђено је да је пожар у Дому пензионера узрокован кратким спојем на каблу радио-пријемника, који је био механички и термички оптерећен јер је био стиснут између мадраца, зида и металног дела кревета.
Тужилаштво је формирало истражни тим који спроводи истражне радње и прикупља доказе у циљу утврђивања релевантних чињеница.
Коментари