Читај ми!

Додик: Референдум ће бити одржан

Милорад Додик је поручио да ће најављени референдум бити одржан јер је то капиталан политички догађај за Републику Српску. Додик данас борави у Минску у Белорусији на Међународној конференцији о безбедности, где ће се састати с руским министром иностраних послова Сергејом Лавровом.

Додик је нагласио да није одустао од тога, али да муслимани у Српској покрећу питање заштите виталног националног интереса на све што донесе Народна скупштина, па се чека да се проведу све процедуре.

Додао је да Српска има непријетеље који покушавају све да уруше.

Додик је за Јуроњуз рекао да га привлачи једна ствар, а то је да се 9. јануара идуће године организује тај референдум.

Изразио је наду да ће до тада бити завршени сви формални услови.

"А ови што глуме неку Централну изборну комисију БиХ све ће мање бити релевантни, јер се показало да раде противзаконито и да су политички мотивисани", додао је Додик, који данас борави у Белорусији. 

Најавио је да ће се данас састати с руским министром иностраних послова Сергејом Лавровом, а да је планиран и сусрет с мађарским шефом дипломатије Петером Сијартом и десетином представника других земаља који ће, у Минску, учествовати на Међународној конференцији о безбедности.

У Минску ће данас бити отворена Трећа међународна конференција о европској безбедности под називом "Глобални свет – енигма евроазијске безбедности".

уторак, 28. октобар 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом