Смене у Северној Македонији због марке са картом НДХ

Премијер Северне Македоније Оливер Спасовски сменио је све чланове Филателистичког већа, а поништена је и спорна поштанска маркица на којој је представљена карта Независне Државе Хрватске, изјавио је амбасадор Босне и Херцеговине у Скопљу Драган Јаћимовић. Маркица није пуштена у промет, рекао је Јаћимовић.

Драган Јаћимовић је за Алтернативну телевизију рекао да је поводом спорне поштанске марке контактирао Оливера Спасовског, који га је обавестио да је сменио Филателистичко веће и руководиоца за филателију у Пошти, пренела је Срна.

На карти штампаној на поштанској марки у оквиру НДХ налазе се делови Србије и целокупна Република Српска, наводи се на порталу Алтернативне телевизије.  

"И српски члан Предсједништва је био у посјети Сјеверној Македонији гдје је имао конструктивне разговоре и упутио позив предсједнику Сјеверне Македоније да посјети Доњу Градину. Објављивањем ове маркице неко је можда покушао да наруши односе БиХ и Сјеверне Македоније. Ми немамо отворених питања између двије државе и сигуран сам да ће тако и остати", рекао је Јаћимовић.  

Пошта Северне Македоније је на дан када свет обележава Дан победе над фашизомом издала поштанску марку са картом клеро-фашистичке НДХ.

У међувремену је Министарство спољних послова Србије уручило отправнику послова Републике Северне Македоније у Србији протестну ноту поводом штампања и објављивања поштанске марке на којој се налази географска карта фашистичке Независне Државе Хрватске.  

Пошта Северне Македоније извинила се због пуштања у употребу спорне поштанске марке.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом