Стејт департмент: Смена директорке РТЦГ подрива слободу медија

Сједињене Америчке Државе разочаране су због смене генералне директорке црногорског јавног сервиса Андријане Кадије, саопштила је портпаролка Стејт департмента Хедер Науерт на "Твитеру".

"Одлука Савета РТЦГ да смени генералну директорку Андријану Кадију подрива слободу медија, чија су реформа и очување кључни за интеграцију Црне Горе у евроатланску заједницу", наводи се у саопштењу Стејт департмента. 

Савет Радио-телевизије Црне Горе јуче је разрешио функције генералну директорку те медијске куће Андријану Кадију, а за вршиоца дужности генералног директора РТЦГ Савет је изабрао Божидара Шундића.

Европска служба за спољне послове оценила је да је смењивање директорке противно слободи изражавања и слободи медија.

Андријана Кадија је на седници Савета изјавила да је њено смењивање незаконито и да је та одлука донета зато што је политички неподобна.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом