Полиција онемогућила екстремисте да уђу у Јaсеновац

Полиција је онемогућила одржавање за данас најављеног скупа ултрадесне Аутохтоне Хрватске странке права на Спомен подручју Јасеновац.

Полиција је зауставила председника Дражена Келеминеца и чланове ове екстремистичке странке на аутопуту Загреб-Липовац, код излаза за Новску, и онемогућила их да продуже до Спомен подручја Јасеновац, па су они перформанс извели код наплатне рампе.

Њихов покушај да прођу није успео ни након преговора са полицијом, а пошто су положили лампионе и цвеће, вратили су се за Загреб.

Начелница Општине Јасеновац, Марија Мачковић, је хрватским медијима рекла да је током преподнева у Спомен-парку било полиције.

Директор Спомен подручја Јасеновац Иво Пејаковић је рекао да је чуо за одржавање скупа, али да то није било ништа званично.

Аутохтона Хрватска странка права најавила је да ће 40 припадника странке у недељу отићи у Јасеновац, напомињући да су 22. априла били "незаконито" спречени у доласку.

Позив медијима је уз поздраве "Бог и Хрвати" и "за дом спремни" потписао председник странке Дражен Келеминец, пренела је ХИНА.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом