Италијански и грчки ловци од лета чувају црногорско небо?

Бригу о ваздушном простору Црне Горе од лета би званично требало да преузму италијански и грчки авиони у оквиру НАТО мисије контроле ваздушног простора, рекао је званичник Алијансе за "Вијести".

Министар одбране Црне Горе Предраг Бошковић каже да се пре тога очекује споразум са Агенцијом за контролу ваздушног саобраћаја Србије и Црне Горе (СМАТСА).

"Ми прво морамо да средимо тај споразум са СМАТСА, као организацијом која треба да обезбеђује радарску слику за Црну Гору. Ја се надам да ће то ићи врло брзо. Он може бити потписан у наредним недељама", најавио је министар.

Након тога би са Италијом и Грчком требало да се усагласе технички споразуми. Те две чланице НАТО-а већ обезбеђују ваздушни простор Албаније.

Мисија контроле ваздушног саобраћаја (Air policing) има за циљ очување безбедности ваздушног простора Алијансе и укључује стално присуство ловаца који су спремни да одмах реагују.

Број коментара 9

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 27. јануар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом