Индекс и Дневник о интервјуу Брбнабићеве

Хрватски портали "Индекс" и "Дневник" пишу о интервјуу који је премијерка Србије Ана Брнабић дала за "Радио Економист", уз оцену да је негирала да се у Сребреници догодио геноцид.

Како су пренели хрватски портали, Брнабићева је у том интервјуу рекла да се у Сребреници догодио стравичан злочин и да се стиди због тога каква је слика на основу тога створена о Србима и Србији.

Портал Дневник наводи да је српска премијерка "интервјуу који траје око 26 минута" обележила изјавом да не сматра злочин у Сребреници геноцидом.

Дневник преноси став Брнабићеве да Хашки трибунал није задовољио правду и да није допринео помирењу, али и да се исто тако не слаже ни са онима који кажу да помирење није био примарни циљ Хашког трибунала.

Како се наводи, Брнабићева није хтела да улази у полемике око хашких пресуда, већ је нагласак ставила на људе који нису осуђени за злочине, мислећи на Хрвате и операцију "Олуја".

Индекс пише да Брнабићева не поштује пресуду Хашког суда, која је донета у случају Ратка Младића, у којој, како истиче портал, стоји да је осуђен и за геноцид у Сребреници.

Између осталог, премијерка Србије је рекла и да је 2018. година у којој би могло да се пронађе дугорочно решење за косовско питање.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом