Поново сукоби у кампу на Лезбосу, 35 миграната ухапшено
На острву Лезбос у Грчкој по други пут за осам дана избили су сукоби у препуном кампу за мигранте, а власти су ухапсиле 35 миграната.
Након што је полиција употребила сузавац против демонстраната, који су је у кампу "Морија" гађали камењем, власти су саопштиле да је ухапшено 35 миграната због ремећења јавног реда, јавља АП.
Према њиховим тврдњама, демонстранти су унутар и испред кампа подметнули пожаре.
Више од 14.000 миграната остало је заглављено на Лезбосу и на другим грчким острвима у близини Турске.
Њима је забрањено да путују на грчко копно, након споразума који је донет између Европске уније и Турске прошле године, како би ограничили миграције ка Европи.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар