Злочин у Линцу има исламистичку позадину

Убиство брачног пара пензионера у Линцу, које је починио један Тунишанин, има исламистичку позадину, саопштио је министар унутрашњих послова Аустрије Волфганг Соботка. Реч је о првом злочину такозване Исламске државе (ИД) у Аустрији.

Тунишанин је у петак убио једног 87-годишњег Аустријанаца и његову 85-годишњу супругу, рекавши полицији да је то учинио из мржње према Слободарској партији Аустрије (ФПО).

Соботка је, на конференцији за штампу изјавио да 54-годишњи Тунишанин већ дуго живи у Аустрији и да докази показују да се ради о исламистичком злочину.

"Претресом стана, анализом података са електронских уређаја, али и саслушањем добили смо нову слику. Током претреса смо запленили више електронских уређаја, а истрага је показала јасну везу са Исламском државом", објаснио је он.

Аустријски министар је рекао да ће се истрага наставити као и да не може да открије даље детаље како не би угрозио истрагу о мрежи евентуалних помагача и присталица могуће мреже подржаваоца.

Подвукао је да је јасно да је Тунишанин био исламски радикализован.

Тунишанин је, након убиства, након што је удавио жену и избо мушкарца, отишао у полицијску станицу и тамо се предао.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом